<" > Wesprzyj nasz projekt - Społeczne Muzeum Żydów Białegostoku i regionu

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zgadzam się Więcej informacji

Kampania wsparcia “Białystok pamięta” dla Społecznego Muzeum Żydów

Rozpoczęliśmy zbiórkę funduszy na Społeczne Muzeum Żydów Białegostoku i Regionu.

Zebrane środki zostaną w pierwszej kolejności przeznaczone na opłacenie bieżących kosztów związanych z funkcjonowaniem serwisu, oraz zapewnieniem mu stałej opieki technicznej. Pokryją koszt serwera i domeny, transferu danych oraz dostępu do Google Maps, z którego w znacznym stopniu korzysta nasz portal. Pozwolą również na zapewnienie systematycznej opieki programisty nad stroną (naprawianie błędów, aktualizacja oprogramowania).
Co zaś najważniejsze, środki te zapewnią stały dopływ nowych materiałów wzbogacających zawartość portalu. 

Wieksze środki przeznaczymy na poprawę jakości zawartości merytorycznej. Planujemy zatrudnić stażystę (tów), który nie tylko zajmie się uaktualnianiem istniejących wpisów, ale wzbogaci je o nowe treści. Tłumaczenia na język angielski będą nadążały za wpisami w języku polskim. Nasz realny wkład pracy będzie w przejrzysty sposób prezentowany na portalu, ale także wysyłany w formie specjalnego newslettera do naszych Patronów.

Przy uzyskaniu największego wsparcia planujemy zatrudnienie kustosza naszego wirtualnego muzeum. W rezultacie podwoimy ilość wpisów. Z pozyskanych funduszy będziemy również fundować stypendia dla badaczy żydowskiej historii naszego regionu. Zostanie stworzony regulamin przyznawania stypendium. Tematy prac stypendialnych będą konsultowane z naszymi Patronami. Prace stypendialne będą w całości publikowane na naszym portalu, także w wersji angielskiej. 
Dodatkowo uruchomimy kanał filmowy na YouTube gdzie będziemy prezentować otrzymane i nagrane przez nas materiały filmowe. Oznacza to skonstruowanie mapy drogowej projektu, zakup sprzętu wideo i audio (chcemy rejestrować wypowiedzi ofiarodawców, historię przekazywanych walorów muzealno-kolekcjonerskich).

Zbiórka nasza - prócz realizacji wszystkich powyższych celów - ma ułatwić rozpoczęcie działań zmierzających do uruchomienia realnego Muzeum Żydów Białegostoku i Regionu.

Jeśli chcesz pomóc w realizacji opisanych celów możesz dokonać wpłaty bezpośrednio na konto naszego stowarzyszenia:

MUZEUM ŻYDÓW BIAŁEGOSTOKU
M BANK: 72 1140 2004 0000 3902 7850 0758

lub zostań naszym patronem - KLIKNIJ W BANER PONIŻEJmasz pytania? info@jewishbialystok.pl