posłuchaj

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zgadzam się Więcej informacji

Aktualności

Zapraszamy na spotkanie z Małgorzatą Frąckiewicz i Mariuszem Sokołowskim - laureatami nagród POLIN
Małgorzata Krystyna Frąckiewicz z Łomży oraz Mariusz Sokołowski z Wasilkowa, ale i z Białegostoku to tegoroczni laureaci nagrody Muzeum POLIN. Zarówna Gosia jak i Mariusz mocno wspierają projekt MIEJSCA (wielokrotnie je odwiedzali).
Główną nagrodę Muzeum POLIN otrzymał Mariusz Sokołowski. Absolutnie trafiona decyzja, chyba nieco spóźniona. To co Mariusz dokonał przez te lata to wszyscy wiemy, ale wiemy też jakim jest człowiekiem: skromnym, cierpliwym i prawym. Nic nie robi na pokaz, nie jest frontmenem, ma w sobie "zaszytą" skromność i uczciwość.
No i dr Małgorzata Frąckiewicz... Właśnie planowaliśmy kolejne spotkanie z Gosią, a okazja ku temu była oczywista: Łomżyńskie Towarzystwo Wagów, wydało kolejną księgę pamięci tym razem Wysokiego Mazowiecka. Nie będziemy się tu rozpisywać i od razu przechodzimy do sedna:

12 grudnia, we wtorek w MIEJSCU (Malmeda 6) o godz. 18. odbędzie się spotkanie z Małgorzatą i Mariuszem. Laureaci opowiedzą o swoich dokonaniach, ale i problemach, na które w swojej pracy napotykają. Póki co, rezerwujcie czas! U nas jest zawsze ciasno. Na zdjęciu Mariusz (z rodzinką) oraz wolontariuszami w trakcie prac porządkowych na terenie cmentarza żydowskiego w Wasilkowie.


Rejestracja video przy okazji premiery Ksiegi Pamięci Jedwabnego. Małgorzata Frąckiewicz i Mirek Reczko 
2023-12-11 09:19:21