posłuchaj

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zgadzam się Więcej informacji

Aktualności

MIEJSCE nieczynne sobota niedziela od 9 do 14.
W sobotę i niedzielę (13-14 kwietnia) od godz. 9 do 14 MIEJSCE jest nieczynne. W tym czasie w MIEJSCU odbędzie się sympozjum zamknięte pt. "Fenomen żydowskiego Białegostoku; od niebywałego rozkwitu do dramatycznej anihilacji". Uczestnikami syumpozjum beda nauczyciele historii z Warszawy. Organizatorem spotkania jest Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, stowarzyszenie Muzeum Żydów Białegostoku oraz stowarzyszenie Szukamy Polski.
W trakcie sympozjum odbędą się wykłady:
- Jan Oniszczuk, wiceprezes SMŻB i prezes SSP: Żydzi w izolacji, czy Żydzi w etnicznym i kulturowym kontekście. Polska edukacja skupia się na opowieści o dziejach Żydów szkodliwie izolując ich obecność od innych narodów. Omówienie projektów edukacyjnych 2 zaprzyjaźnionych stowarzyszeń, istota tych działań, sens edukacyjny
- dr Mirosław Reczko – Żydowskie Księgi Pamięci w języku polskim. Pogromy: żródło historyczne czy rejestracje emocji na podstawie Ksiąg Pamięci Jedwabnego, Wysokiego Mazowiecka, Białegostoku i Łomży.
- dr Tomasz Wiśniewski, prezes SMŻB – O źródłach ludowego antysemityzmu Podążając za cieniem żydowskiego Białegostoku (spacer).
Od godz. 14,00 MIEJSCE będzie znów otwarte.
2024-04-12 05:55:31