Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zgadzam się Więcej informacji

Nasi Pierwsi Stypendyści

Chcielibyśmy Wam podziękować za wsparcie naszego projektu. Cieszymy się, że Wasze nazwiska widnieją na honorowej tablicy darczyńców. Minął miesiąc naszej zbiórki i podjęliśmy decyzję, aby zgromadzone środki przeznaczyć na konkretne cele, a raczej na konkretnych ludzi!

Podjęliśmy decyzję, aby z dniem 1 czerwca 2019 ufundować roczne stypendia dla:

Sylwia Małachowska - dziennikarka, specjalistka od mediów społecznościowych. Sylwia będzie odpowiedzialna za kontakty z mediami oraz naszymi darczyńcami, przygotuje kampanię crowdfundingową na FB. Zadba o dobry wizerunek naszego projektu.

Karol Głębocki - historyk, nauczyciel, animator kultury. Karol zajmie się poprawą jakości istniejących na portalu wpisów (wiele z nich wymaga korekt i poprawek). Będzie odpowiedzialny za całość spraw związanych z portalem Społecznego Muzeum Żydów Białegostoku i regionu.
Michał Choruży - twórca strony www.jewishbialystok.pl. Michał zadba o niezbędny proces rozwoju strony, zapewni bieżące funkcjonowanie serwisu, aktualizację skryptów i zaopiekuje się wszelkimi kwestiami technicznymi.


Zarząd Społecznego Muzeum Żydów Białegostoku ogłasza również nabór na roczne stypendium związane z obsługą wersji angielskiej naszego projektu. Tłumaczenia wpisów na język angielski powinny nadążać za wpisami w języku polskim. Poszukujemy osoby znającej biegle język angielski (z obszaru całego województwa podlaskiego), która ma stosowne umiejętności pozwalające na edycję wpisów, ale i takiej, która szczerze identyfikuje się z naszym projektem. Aplikacje nie przekraczające jednej strony proszę przesyłać emailem na adres kontakt@zapomnianybialystok.pl


Andrzej Rusewicz, Tomasz Wiśniewski
Stow. Zapomniany Białystok
Stow. Muzeum Żydów Białegostoku i regionu


Zobacz, kto ufundował nasze stypendia.