Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zgadzam się Więcej informacji

Kim jesteśmy

Stowarzyszenie jest aktywnie działającą organizacją społeczną na rzecz utworzenia w Białymstoku Muzeum Żydów - miejsca upamiętniania historii i kultury oraz aktywizacji społeczeństwa na rzecz dialogu międzykulturowego.

Powstało w grudniu 2018 roku jako 3 osobowe Stowarzyszenie Zwykłe, jednakże z biegiem czasu przekształciło się w Stowarzyszenie rejestrowe, które liczy obecnie 10 członków. Są to Przedstawiciele środowisk naukowych, biznesowych, społecznych i samorządowych. Wszyscy działają non-profit na rzecz misji stowarzyszenia i nie pobierają z tego tytułu wynagrodzenia. 

W ramach dotychczasowej działalności udało nam się stworzyć jedno z większych archiwów filmowych i fotograficznych,  związanych z ww. tematyką oraz pozyskać znaczące kolekcje zbiorów muzealnych. 

Jednak nasza misja jest znacznie szersza i obejmuje utworzenie miejsca, które stanie się żywą platformą dialogu społecznego, mającą na celu twórcze pielęgnowanie pamięci o spuściźnie Żydów Białegostoku i regionu.  W związku z powyższym od samego początku naszej działalności zabiegamy o pozyskanie nieruchomości miejskiej na cel stworzenia prywatnej instytucji społeczno-kulturalnej, pełniącej nie tylko funkcję izby pamięci ale budującej nowe relacje międzykulturowe dla rozwoju społeczeństwa i przyszłych pokoleń.

Dane kontaktowe Stowarzyszenia:
adres: ul. Młynowa 38/70, 15-404 Białystok
e-mail: jewishbialystok@gmail.com

KRS 0000836749

REGON 382226403

NIP 9662127052


Więcej informacji o Stowarzyszeniu dostępnych jest w zakładkach poniżej. Zapraszamy!