Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zgadzam się Więcej informacji

Aktualności

Michael Schudrich i Irena Wiszniewska w białostockiej Zmianie Klimatu

Michaela Schudricha, naczelnego rabina Polski, nie trzeba przedstawiać. Znany jest z racji pełnionej funkcji, a także ze swego charakteru – zawsze uśmiechnięty, rozmowny. Ale co o
nim wiemy, oprócz tego, że jest polskim rabinem i amerykańskim Żydem?


Nie przypadkiem zbiór rozmów, które przeprowadziła z nim Irena Wiszniewska nosi tytuł "Nie ma rzeczy niemożliwych". W latach siedemdziesiątych nastoletni Michael widział ptaki wlatujące przez wybite okna do warszawskiej synagogi Nożyków. W latach dziewięćdziesiątych rabin Michael przewoził ze Stanów na pół legalnie samolotami rejsowymi skrzynie mrożonych koszernych kurczaków na żydowskie obozy Laudera. Był świadkiem kluczowych wydarzeń ze współczesnej historii Polski i jest współtwórcą żydowskiego odrodzenia w kraju, gdzie Żydów miało już nie być.


9 stycznia w Zmianie Klimatu Irena Wiszniewska będzie rozmawiać z rabinem Schudrichem, o tym co było i na ile „dobra zmiana” wpływa na życie Żydów i nie-Żydów.


Irena Wiszniewska – dziennikarka, pisarka, we Francji wydała reportaże o Litwie Paroles Dégelées, w Polsce zbiór wywiadów "My, Żydzi z Polski". Uprawia street art, opowiadając historie na ulicach miast Prowansji, na Madagaskarze i w Odessie.
*Zmiana Klimatu, ul. Waszawska 6, Białystok

9 stycznia 2018
Start: 19:00
WSTĘP WOLNY

2017-12-29 14:36:17
pomysł i realizacja © Tomasz Wiśniewski (bagnowka)
oprogramowanie serwisu choruzy.pl