posłuchaj

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zgadzam się Więcej informacji

Aktualności

Zniszczenie Białegostoku dostępne jako książka drukowana

Z wielkim podziwem dla Srolke Kota (autora wspomnień):dzielnego, odważnego człowieka i jego towarzyszy, Beate Schützmann-Krebs przetłumaczyła Zniszczenie Białegostoku z jidysz na język angielski.


Srolke Kot opisuje swoje przeżycia w Białymstoku podczas Zagłady w prostych, ale niesamowicie poruszających słowach. Wspomina z najdrobniejszymi szczegółami, jak wraz z innymi Żydami i Rosjanami walczył jako partyzant w lasach aż do wyzwolenia przez Armię Czerwoną.


Cudem przeżył niewyobrażalnie wrogie i zagrażające życiu warunki, i apeluje do nas o czujność i stawianie oporu wszelkimi środkamiprzeciwko nieludzkiemu faszystowskiemu systemowi. Według Kota kluczem do przetrwania był aktywny i energiczny opór.


Beate Schützmann-Krebs serdecznie dziękuje swoim przyjaciołom, Susan Kingsley Pasquariella, Tomkowi Wiśniewskiemu, Joannie Czaban i Mirosławowi Reczko za ich wielkie wsparcie oraz rodzinie autorki za przyjazną współpracę. Specjalne podziękowania dla JewishGen za umożliwienie powstania tej książki.


Książkę w wersji drukowanej można nabyć na stronie JewishGEN, a jej wersja elektroniczna dzięki uprzejmości autorki dostępna jest na stronie JewishBialystok


(jb)


Okładka książki

2023-09-24 11:23:40