Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zgadzam się Więcej informacji

Aktualności

Sokółka 26 IX - Na spotkanie z cmentarnymi drzewami
Kategoria: Sokółka

Spotkanie... z drzewami rosnącymi na cmentarzu żydowskim w Sokółce


26 września (niedziela) o godz. 12.00 zapraszamy do Sokółki na bezpłatne warsztaty pt. „Drzewa Cmentarne”. Spotkanie poświęcone będzie rozpoznaniu gatunków drzew rosnących na cmentarzu żydowskimw Sokółce oraz powiązania tych ustaleń z symboliką drzew i zieleni występującej na nagrobkach żydowskich (macewach).

Pierwszą część spotkania poprowadzi botanik, prof. Cezary Werpachowski. W trakcie spaceru omówi jakie drzewa oraz krzewy rosnąna terenie cmentarza. 

W drugiej części o symbolice drzew iroślin występujących na nagrobkach żydowskich opowie dr Tomasz Wiśniewski, kulturoznawca wyspecjalizowany w tematyce żydowskiej.
Podsumowaniem projektu będzie mikro-koncert JoannyCzaban, która na terenie cmentarza zaśpiewa ale także omówi piosenki w języku jidysz w których pojawia się tematyka drzew i roślin. Na warsztatach omówimy również dobre praktyki związane z opiekowaniem się żydowskimi nekropoliami.

Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa bez ograniczeń wieku i płci, jak również osoby z niepełnosprawnościami. Sokółka. 26 września (niedziela),godz. 12.00. Skrzyżowanie ulic: Malmeda i Zamenhofa
Kontakt Tomasz Wiśniewski, Stowarzyszenie Zapomniany Białystok, bagnowka@yahoo.pl tel.5071819392021-09-14 11:49:39