posłuchaj

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zgadzam się Więcej informacji

Aktualności

Odkryj inspirującą podróż Chayele Grober: Tłumaczenie „Do wielkiego Świata” teraz dostępne po angielsku
Z radością ogłaszamy wydanie angielskiego tłumaczenia pierwszej biografii słynnej aktorki i śpiewaczki, Chayele Grober, zatytułowanej „To The Great World”. Ta książka to szczere wyznanie miłości do Białegostoku i Milejczyc, żywo ukazujące wczesne lata życia Chayele aż do kluczowych wydarzeń po pogromie w 1906 roku. Tłumaczenie w darze Muzeum Żydó Białegostoku przekazała jego autorka Beate Schützmann-Krebs.

Wgląd w świat Chayele

W tej biografii Chayele Grober dzieli się wspomnieniami z dzieciństwa pełnymi marzeń, muzyki i wędrówek po lasach. Pomimo burzliwego politycznego krajobrazu i rewolucyjnych zmian swojej epoki, pasja Chayele do sztuki prowadzi ją do współzałożenia słynnego żydowskiego teatru „Habima” w Moskwie, ostatecznie realizując jej marzenie o występowaniu na światowej scenie.

Przedmowa tłumacza

Nasz tłumacz oferuje wnikliwą przedmowę, podkreślającą podróż Chayele od chronionej, lecz samotnej dziewczynki do uznanej aktorki. Jej historia to opowieść o wytrwałości, kreatywności i nieustannym dążeniu do marzeń, prowadzona przez mistrzów teatru, takich jak Stanisławski i Wachtangow.

Dodatkowe informacje

Tłumaczenie zawiera obszerne notatki i aneks, które dostarczają cennych kontekstów dotyczących sztuk, unikalnych cech teatru „Habima” oraz ewolucji teatru rosyjskiego. Te adnotacje mają na celu wzbogacenie doświadczenia czytelniczego, oferując głębszy wgląd w artystyczne i historyczne znaczenie prac i czasów Chayele.

Pobierz swoją kopię

Tłumaczenie „To The Great World” jest dostępne do darmowego pobrania na stronie JewishBialystok. Zanurz się w niezwykłym życiu Chayele Grober i bogatej historii kulturowej, którą pomogła kształtować.

Dodatkowe rekomendacje

Dla tych, którzy chcą odkryć więcej współczesnych biografii z Białegostoku i Krynek, polecamy następujące tłumaczenia:

  • „My Childhood Years in the Pyaskes” Leybl Hindes
  • „Memoirs of a Woman from Białystok” Rachel Kositza
  • „Memoirs and Writings of a Białystoker” Jacob Jerusalimski
  • „Krynki in Ruins” Abraham Soyfer
  • „Destruction of Białystok” Srolke Kot
  • „As It Happened Yesterday” Yosl Cohen
Te prace są również dostępne do darmowego pobrania na JewishGen oraz w Społecznym Muzeum Żydów Białegostoku i regionu.

Podziękowania

Składamy serdeczne podziękowania dla dr Susan Pasquariella jako osobie wspierającej projekt, a szczególnie podziękowania należą się naszej tłumaczce, Beate Schützmann-Krebs, za jej nieocenioną pracę i olbrzymi wysiłek, jaki włożyła w przygotowanie tłumaczenia.

Nie przegap okazji, aby odkryć tę unikalną i inspirującą biografię. Pobierz „To The Great World” już dziś i dołącz do nas w świętowaniu dziedzictwa Chayele Grober.
2024-06-15 13:51:28