Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zgadzam się Więcej informacji

Aktualności

Żydowskie cienie w przestrzeni Białegostoku
„Żydowskie cienie i miejsca w przestrzeni Białegostoku.” Krótka opowieść z praktykowania znaków kulturowych, mobilizacji pamięci, ciekawości i obserwacji.
Zapraszam na opowieść poświęconą postaci Samuela Pisara, który urodził się w Białymstoku. Pisar to jeden z najwybitniejszych na świecie intelektualistów. Prawnik oraz doradca wielu polityków w tym prezydenta Johna F. Kennedy’ego. Wielki przyjaciel Polski, jak również - co zwłaszcza dziś wydaje się ważne – orędownik budowania więzi pomiędzy Zachodem a ówczesną sowiecką Rosją. Samuel Pisar to ojczym Antonego Blinkena, obecnego sekretarza stanu w amerykańskiej administracji prezydenta Joe Bidena.
Spotkanie odbędzie się w sali 47, w czwartek 7 kwietnia o godz. 15.30, UwB, Plac NZS-u 1, Organizator: Wydział Filologiczny Uniwersytetu w Białymstoku
Kilka słów o mnie: historyk regionalista, dziennikarz, filmowiec, dr kulturoznawstwa. Autor kilku książek, m.in. przewodnika w języku angielskim „Jewish Bialystok and surroundings” (USA, 1998). Publikował m.in w Polityka, Rzeczpospolita, Newsweek. Współzałożyciel stowarzyszeń zajmujących się pielęgnowaniem tematyki wielokulturowej (Stowarzyszenie Szukamy Polski, Stowarzyszenia Muzeum Żydów Białegostoku). Laureat m.in. Nagrody Ambasady Izraela, Nagrody Z. Glogera, Głównej Nagrody Muzeum POLIN, stypendysta Marszałka Podlaskiego i Prezydenta Białegostoku, obecnie Instytutu im. Witolda Pileckiego (2021).
Pracuje w Galeria im. Sleńdzińskich w Białymstoku.

Na planie filmu "Piękne Czasy"

2022-04-06 08:22:28