Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zgadzam się Więcej informacji

Aktualności

Łomża - "Pod wspólnym niebem"

Dwudniowe przedsięwzięcie kulturalne pn. "Pod wspólnym niebem" ma na celu przypomnienie, że Łomża do czasu II wojny światowej, a zwłaszcza w XIX wieku, była miastem wielowyznaniowym i wielonarodowościowym. Wydarzenia w ramach przedsięwzięcia odbędą się 24 i 25 maja.
W programie wydarzenia "Pod wspólnym niebem" znalazły się wydarzenia o różnorodnym charakterze. W piątek 24 maja o godz. 18:00 chętni mogą obejrzeć wystawę prac malarskich amerykańskiego artysty Marka Podwala. Jego matka - Dwora Epelbaum pochodziła z Dąbrowy Białostockiej, a on na podstawie jej opowieści oraz współczesnych wizyt w Polsce stworzył sugestywne obrazy. Świat wielokulturowej rzeczywistości Łomży opiszą też prelekcje Marii Bauchrowicz - Tockiej („Życie codzienne w wielokulturowej Łomży”) oraz Sławomira Zgrzywy („Ulice i kamienice – przedwojenna Łomża i jej mieszkańcy”).

W sobotę 25 maja, również o godz. 18:00 rozpocznie się prelekcja Marty Gosk („Pastor Kacper Mikulski – Oddany Bogu i Ojczyźnie”) oraz koncert Anatola Borowika pt. "Wiara, Nadzieja Miłość". Borowik jest propagatorem twórczości Bułata Okudżawy.

Dni wielokulturowej Łomży odbędą się 24 i 25 maja (od godz. 18:00) w CATiK "Domek Pastora" przy ul. Krzywe Koło 1. Wstęp jest wolny.


2019-05-23 13:23:46